Rechner kapasitiivinen anturi KA0440 sopii moneen kohteeseen, jossa pitää tunnistaa luotettavasti metallia, puuta, muovia, jauhoja, pellettejä, liimoja tai nesteitä. Mittaus perustuu mitattavan aineen dieletrisyyteen eli sähkönjohtokykyyn, mitä suurempi aineen arvo on sitä paremmin pystytään se tunnistamaan. Useimmat teollisuuden vaatimukset ja -luokitukset täyttävät anturit löytyvät jo nyt tuoteohjelmasta ja lisää tulee koko ajan.
Kapasitiivinen anturi KA0440
Tuotekoodi: KA0440
Rechnerin kapasitiivinen anturi KA0440 tunnistaa luotettavasti metallia, puuta, muovia, jauhoja, pellettejä, liimoja tai nesteitä. Pituus on 70 mm.
Lähtösignaalit
PNP, Antivalent, NO, NC
Mitattavat asiat
Tunnistus, Pinnankorkeus
Mittaustavat
Kapasitiivinen, Kosketukseton, Non-Flush, Kosketuksellinen
Mitattavat materiaalit
Virtaava aine, Kangas, Hiekka, Paperi, Jauhot, Öljy, Vesi, Tahmea aine, Puu, Puru/hake/pelletti, Loka/liete/jäte, Ferriittinen metalli, Liima, Ruostumaton, Lasi, Alumiini, Muovi
Tarkempia tietoja
IP luokka
IP 67
Sähkösyöttö
12...30 VDC
Käyttölämpötila °C
-25 ... +70 °C
Kaapeli ja pituus
2m PVC
Mittatiedot
Tunnistusetäisyys
20 mm
Mitta-alue
2...30 mm
Prosessiyhde
M32 x 1,5
Ulkomitat
70 x M32
Ulkohalkaisija Ø
M32 x 1,5
Pituus
70 mm
Kierre
M32 x 1,5
Lue lisää tuotteesta
Lue lisää aiheesta
Ota yhteyttä myyjäämme
"*" näyttää pakolliset kentät